Knižnica DISSO
Červenka, Jan

Občané o životních podmínkách sociálních skupin. / Červenka, Jan. - In: Praha: Institut pro výzkum veřejného mínění. - (1999), 2 s.

Anotácia:  Analýza údajov zo šetrenia IVVM (1.-8.11.1999), zameraného na názory respondentov v prípade hodnotenia životných podmienok sociálne slabých skupín obyvateľstva, nižších vrstiev, strednéj vrstvy (úradníkov), živnostníkov a pdnikateľov. Odpovede na otázku, ktoré konkrétne skupiny obyvateľstva majú najhoršie životné podmienky.
Typ: Článok z periodika

Knižnica DISSO
Fischer, Petr

Devět z deseti Čechů má měsíční plat pod 15 tisíc korun. / Fischer, Petr. - In: Lidové noviny. - Roč. 13 č.25 (2000), s.15.

Anotácia:  V ČR sa iba veľmi pozvoľne zväčšuje rozdiel medzi bohatými a chudobnými. Do pásma bohatých (ročný príjem cez 300 tisíc) spadá iba málo nad percento populácie. Ľudia, ktorí žijú pod hranicou chudoby, je v ČR stále veľmi málo. Väčšina obyvateľov je sústredená do stredného stavu. Stredná vrstva má bližšie k tým chudobnejším vrstvám v dôsledku štedrého sociálneho systému a malej výkonnosti ekonomiky. Ako zlepšiť podmienky stredných vrstiev. Aký trend sa očakáva v budúcnosti. Tab.: Štruktúra priemerných miezd v ČR (1.pol.1999).
Typ: Článok z periodika

Knižnica DISSO
Večerník, Jiří

Směrování ke středněstavovské společnosti se v posledních letech poněkud zadrhlo. / Večerník, Jiří. - In: Hospodářské noviny. - č.2 (2000), s.7.

Kľúčové slová : trieda stredná; úroveň životná
Typ: Článok z periodika

Knižnica DISSO
Keller, Jan

Co čeká střední vrstvy v procesu globalizace? / Keller, Jan. - In: Pohledy. - Roč. 7 č.5 (1999), s.8-10.

Anotácia:  Vznik tzv. "stredných vrstiev". Proces globalizácie; kategorizácia pracovných miest v podmienkach globálnej konkurencie. Úloha "stredných vrstiev".
Typ: Článok z periodika

Knižnica DISSO
Hrabě, Miloš

Sociální reforma prakticky zamrzla. / Hrabě, Miloš. - In: Hospodářské noviny. - č.213 (1999), s.6.

Anotácia:  Podľa prieskumu Sociologického ústavu AV ČR (jar 1999) sa 58 percent občanov priraďuje k "slabším stredným" a podpriemerným vrstvám. Za "silnejšiu strednú" a "vyššiu strednú" vrstvu sa považuje asi 40 percent občanov. Toto rozvrstvenie spoločnosti zodpovedá rozloženiu príjmových skupín. V súčasnosti má 63 percent ľudí zárobky nižšie ako je priemerná celorepubliková mzda.
Typ: Článok z periodika



Bázy dát sú riadené systémom Proflib - Webis
Copyright © 1998-2024, CEIT